Polski Związek Warcabowy

Federation Polonaise du Jeu de Dames

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/sourcerer/helper.php on line 145
 1. Nagroda Isidora jest nagrodą w postaci statuetki, przyznawaną przez kapitułę złożoną z działaczy zajmujących się uprawianiem dyscypliny warcaby, którzy wchodzą w skład kapituły. W skład kapituły powinna wchodzić jedna osoba z zarządu Polskiego Związku Warcabowego.
 2. Nazwa nagrody pochodzi od imienia jednego z najbardziej utytułowanych zawodników – pierwszego mistrza świata Isidore Weissa (1867-1936) z Francji. Sylwetkę przedstawiamy poniżej.
 3. Nagroda przyznawana jest dla warcabistki i warcabisty do wieku juniora włącznie (za rok, w którym kończą 19 lat) uwzględniając jeden lub więcej niżej wymienionych warunków:
  1. Osiągnięcie najlepszych wyników ogólnie w roku poprzednim
  2. Osiągnięcie największego sukcesu w historii sportu warcabowego w Polsce uznane jako wybitne
  3. Szczególna wzorowa postawa podczas całej kariery warcabowej młodzieżowej lub wybitne sportowe zachowanie podczas zawodów, kwalifikujące się do innych nagród typu fair play. corocznie, ogłaszanymi na stronach Polskiego Związku Warcabowego.
 4. Zgłaszać osoby do wyróżnienia mogą działacze warcabowi klubów będących członkami Polskiego Związku Warcabowego na adres związku do 31 stycznia każdego roku za rok poprzedni, ze szczegółowym uzasadnieniem
 5. W przypadku braku zgłoszonych kandydatów, kapituła podejmuje decyzję o przyznaniu lub nie przyznaniu nagrody za rok poprzedni przedstawiając własnego kandydata.
 6. Oprócz przyznawania nagrody w postaci statuetki, w porozumieniu z Polskim Związkiem Warcabowym można wymienione osoby wyróżnić w innej formie.
 7. Nagroda powinna być wręczona na pierwszej imprezie ogólnopolskiej po ogłoszeniu przez kapitułę, w której będą uczestniczyć wyróżnieni.
 8. Kapituła przyznawania nagrody powinna starać się pozyskać fundatora nagrody (statuetek) z grona osób znanych dla ogółu społeczeństwa, aby prestiż tego wyróżnienia wzrastał.
 9. Koszty przyznawania nagrody powinny być ponoszone ze środków zgromadzonych przez kapitułę, tylko w wyjątkowych przypadkach koszty ponosiłby Polski Związek Warcabowy.
 10. Na statuetce powinna być informacja, ze jest to nagroda działaczy warcabowych, imię nazwisko warcabisty oraz fundatora nagrody.
 11. Kapituła i zarząd Polskiego Związku Warcabowego nie przyjmują żadnych roszczeń odnośnie przyznawania wyżej wymienionej nagrody.