Polski Związek Warcabowy

Federation Polonaise du Jeu de Dames

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/sourcerer/helper.php on line 145

Brąz Ł.Kosobudzkiego, bilet do Chin dla K.Stańczuk

lukasz_kDosłownie przed godziną zakończył się we Włoszech ostatni w tym roku turniej w ramach Pucharu Świata.

Puchar Świata zdobyli G.Valneris i T.Tanssykużyna.

Oprócz PŚ prowadzona jest klasyfikacja o Puchar Interkontynentalny.

To jest odrębne klasyfikacja dla zawodników o rankingu (na początku dwuletniego cyklu) poniżej 2200(2050 dla kobiet). I tutaj mamy miłą wiadomość - brązowy medal Pucharu Interkontynentalnego dla ŁUKASZA KOSOBUDZKIEGO. Serdeczne gratulacje. To naprawdę wielki sukces. Nasze Panie przywiozą z Włoch medal i dyplom dla Mistrza Polski.

Druga dobra wiadomość to ... bilet do Chin dla Katarzyny Stańczuk!

Przyzwyczailiśmy się już do grudniowej elitarnej imprezy w Chinach. Sport Accord World Mind Games już się nie będzie odbywał. Sporo nabroił następca holendra Verbrugena na funkcji Prezydenta tej Organizacji, rumun V.Marinesku.

Niemal (ciągle nie jest podpisany ostatczny kontrakt) pewne jest analogiczne wydarzenie. Będzie to tygodniowy turniej elity z pięciu dyscyplin, czyli analogia do SportAccordu. FMJD ma 24 miejsca dla warcabistów i warcabistek. Część miejsc jest nominowana na podstawie MŚ i rankingów. Pewna udziału jest rzecz jasna wicemistrzyni świata gmif N.Sadowska. Wśród Pań 10 miejsc rozdzilono wg Pucharu Świata. Dodatkowym ograniczeniem dla tych miejsc jest limit maksymalnie 2 z jednego kraju.

W tej ziesiątce znalazła się również nasz młoda juniorka - Katarzyna Stańczuk!

kasia

Turniej w Chinach to, jak na warunki warcabowe, impreza wyjątkowo profesjonalna. Uczyestnicy otrzymają bezpłatny bilet lotniczy. Pula nagród dostojna (identyczna dla wszystkich sportów!). Z trzech turniejów które tam się odbędą, gwarantowana minimalna pula nagród to będzie prawdopodobnie nie mniej 1500 euro.

Wilka szkoda, że na wyjazd do Bacoli nie zdecydował się Mistrz Polski. Ostatni zakwalifikowany do Chin V.Virny ma w dorobku 98 puntków. Wynik Ł.Kosobudzkiego to 71 punktów. Różnica 17 punktów czyli wystarczyło zagrać i zdobyć w Bacoli 6 punktów.