Polski Związek Warcabowy

Federation Polonaise du Jeu de Dames

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

34. Komunikat KT PZWarc z dnia 2 lutego 2008 za okres od 1 IV 2007 do 30 IX 2007

Z ogromną satysfakcją informuję, że KT PZWarc jest już na bieżąco z rankingami. Ogłoszone teraz w Centralnym Rejestrze listy rankingowe obowiązują do 31 marca 2008 r. Systematycznie nadrabiane są też zaległości w zatwierdzaniu turniejów. Ponad roczne zaległości w poprzednim Komunikacie zostały zmniejszone do trzech kwartałów, a teraz do czterech miesięcy. Myślę, że przed zakończeniem następującego okresu rozliczeniowego wszystkie turnieje będą rozliczane już na bieżąco.

Styczeń przyniósł duże zmiany w KT PZWarc. Połowa składu Komisji została wymieniona, wykreślono nieaktywnych członków, a w ich miejsce weszli: Bartosz Socha i Dariusz Trafny, natomiast z poprzedniego składu pozostał Marcin Grzesiak. W tym odmłodzonym składzie współpraca układa się bardzo dobrze. Oprócz wychodzenia z zaległości zaczęliśmy przejawiać swoją aktywność na zewnątrz, przygotowując poprawki do obowiązującego Kodeksu Warcabowego w zakresie spraw mających związek z zakresem prac Komisji (rozdz. VI i VII łącznie z pomocniczymi tabelami). Dodatkowo Marcin Grzesiak zainicjował poprawki dotyczące zapisów związanych z warcabami klasycznymi.

W poprzednich Komunikatach dziękowałem osobom, które w znaczący sposób pomagały mi w wychodzeniu z zastałych zaległości. Teraz z satysfakcją podkreślę, że są nimi członkowie KT PZWarc.

Mam nadzieję, że wdrażanie programu ChessArbiter usprawni przepływ dokumentów i od 1 kwietnia 2008 r. wszystkie turnieje klasyfikacyjne będą napływać za jego pośrednictwem.

Integralną częścią komunikatu są załączniki:
- 34.Kom.KT PZWarc - TURNIEJE 100.xls
- 34.Kom.KT PZWarc - KATEGORIE 100.doc
- 34.Kom.KT PZWarc - TURNIEJE 64.xls
- 34.Kom.KT PZWarc - KATEGORIE 64.doc

W CR znajdują się listy rankingowe dotyczące tego komunikatu, natomiast dane ewidencyjne są w stałym uaktualnianiu, a wpisy historyczne dopisywane. Przed każdym turniejem można importować z niego uaktualnioną listę do jego obsługi.

Następny Komunikat, o ile takie decyzje zapadną w Licheniu, będzie dotyczył już nie półrocza, ale kwartału (2008-04-01/2008-06-30) i będzie obliczany na bieżąco.

Ze sportowym pozdrowieniem
Marek Ptak

Kontakt:
Marek Ptak
Ul. Łucznicza 62/165
71-472 Szczecin
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.