Polski Związek Warcabowy

Federation Polonaise du Jeu de Dames

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

W dniach 1-2 lipiec 2006 w Dźwirzynie odbyło się posiedzenie zarządu PZWarc. Posiedzenie zarządu miało charakter otwarty. W posiedzeniu uczestniczyli: Tadeusz Kosobudzki, Leszek Pętlicki, Sylwester Flisikowski, Marcin Grzesiak z Zarządu PZWarc oraz Leszek Łysakowski, Stanisław Markowski, Stanisław Urbanek, Janusz Kus, Jarosław Libera, Małgorzata Skolimowska. Nieobecny, usprawiedliwiony Henryk Kulik.

Prezes związku przywitał wszystkich przybyłych i przedstawił porządek posiedzenia.

 1. Każdy z Członków Zarządu złożył ustnie krótkie sprawozdanie z działalności.
 2. Uchwałą Zarządu przyjęto nowych Członków Związku:

  - 100 Gram Warszawa, MKS-W PAT Miejska Górka, OKS Sokół Wrocław, GZ LZS Darłowo, UKS SW Jeziorany, LWKS Złote Piony Bielawa oraz na członka wspierającego WOK Wronki.

 3. Zarząd potwierdza członkostwo w Związku następujących klubów:

  - Członkowie PZWarc: GZ LZS Darłowo, GKS Diagram Mińsk Mazowiecki, GLKS TOR Laskowice, KKFSiTNiS Łuczniczka Bydgoszcz, KNiS Hetman Lublin, KS Warcpol Szczecin, KSiTNiS Białystok, KTW Kielce, KW Ślężanin Sobótka, LKS Czarna Damka Lututów, LKS Grom Złota Dama Poczesna, LKS Olymp Błonie, LKS Unia Horyniec Zdrój, LKS Zuch Rychlik, LUKS STO Bielawa, LZS Kociołki Sarbia - Sarbka, LZS Kuźnica Żelichowska, LZS OKSiR Wisznia Mała, LZS Zefir Janikowo, LWKS Złote Piony Bielawa, MLKS Krajna Sępólno, MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, MKS-W Pat Miejska Górka, MUKS Feniks Różańsko, NKS - TNiS Atut Nysa, OKS - TNiS Cross Opole, PKSiRNiS Podkarpacie Przemyśl UKS Lokator Gniezno, UKS Meteor Dachnów, UKS Pitagoras Pęgów, UKS Sokół Wrocław, UKS Roszada Lipno, UKS Struga Marki, WKS Admirał Szczecin, WKS - MDK Częstochowa, WKS 100 Gram Warszawa,

  - Członkowie wspierający: GLZW Michalinowo, WOK Wronki.

 4. Zarząd zatwierdził brakujące regulaminy ramowe:

  - Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski w grze błyskawicznej, Drużynowych Mistrzostw Polski w grze błyskawicznej.

 5. Zarząd powołał reprezentację Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy które odbędą się w Tallinie.
 6. Zarząd powołał reprezentację Polski na Mistrzostwa Świata juniorów i dziewcząt do lat 19:

  - Bartosz Gronowski, Damian Reszka, Łukasz Kosobudzki, Natalia Sadowska, Monika Grzybowska, Magdalena Szczybyło.

 7. Zarząd przyjął wstępne oferty organizacji Finału Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski kobiet. Wstępne oferty zgłosili LWKS Złote Piony Bielawa, WKS Admirał Szczecin oraz Zdzisław Marusiak (Mistrzostwa Polski kobiet). Na oferty ostateczne czekamy do 17 lipca 2006.
 8. Zarząd przyjął zasady rozgrywania Klubowego Pucharu Polski, wstępne rozgrywki podzielono na 6 stref :

  pierwsza strefa (województwa : zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie),
  druga strefa (wielkopolskie, kujawsko-pomorskie),
  trzecia strefa (dolnośląskie, opolskie),
  czwarta strefa (łódzkie, śląskie, świętokrzyskie),
  piąta strefa (podkarpackie, lubelskie, małopolskie),
  szósta strefa (warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie).

  Zwycięzcy stref awansują do rozgrywek finałowych natomiast ze strefy drugiej i szóstej awansują po dwie najlepsze drużyny, co daje 8 zespołowy finał. Rozgrywki w fazie finałowej rozgrywane będą systemem pucharowym. Wpisowe w wysokości 100 płacą drużyny awansujące do dalszych rozgrywek natomiast turnieje strefowe bez wpisowego. W Klubowym Pucharze Polski mogą wziąć udział wszystkie drużyny, również nie zrzeszone. W drużynie obowiązkowo musi grać jeden zawodnik płci przeciwnej. Za przygotowanie szczegółowego regulaminu odpowiedzialny Sylwester Flisikowski (termin do 15 lipca).

 9. Zarząd podjął decyzję o przesunięciu terminu szkolenia kadry na jesień. Za przygotowanie programu szkoleniowego zarząd zobowiązał trenera Stanisława Markowskiego.
 10. Zarząd zapoznał się z propozycją regulaminu Komisji Rewizyjnej i wniósł uwagi do punktu 9.
 11. Zarząd przyjął projekt regulaminu, o przyznawaniu licencji warcabowej i zdecydował o przekazaniu do konsultacji z Członkami Związku (oczekujemy na opinię do 31 sierpnia), projekt umieszczony na stronie związku do 15 lipca, odpowiedzialny Tadeusz Kosobudzki.
 12. Zarząd przyjął rezygnację Eligiusza Jankowskiego z funkcji Członka Zarządu.
 13. Zarząd powołał Stanisława Markowskiego na vice - prezesa PZWarc i Małgorzatę Skolimowską na Członka Zarządu.
 14. Zarząd zapoznał się z projektem regulaminu dyscyplinarnego przygotowanego przez Jana Artymowicza, zdecydował o przekazaniu go do konsultacji. Decyzję o jego przyjęciu odłożył do następnego posiedzenia zarządu (wrzesień - październik).
 15. Rozpatrzenie skarg:

  - skarga Jacka Pawlickiego do Ministerstwa Sportu na Zarząd PZWarc w sprawie ustaleń do rozgrywek Klubowego Pucharu Polski, Zarząd ustosunkował się do skarg i uwag Jacka Pawlickiego.

  - odwołanie Tomasza Motyki w sprawie zawieszenia go (przez klub LKS Unia Horyniec-Zdrój) w prawach i obowiązkach zawodnika. Zarząd zapoznał się z odwołaniem i postanowił o przekazaniu pisma do Komisji Dyscyplinarnej.

  - Zarząd zapoznał się ze skargą klubu WOK Wronki na temat braku nr ewidencyjnych dla swoich zawodników, sprawą zajmie się i wyjaśni Leszek Pętlicki termin do 15 lipca.

 16. Dyskusja i wolne wnioski:

  - kol. Jan Artymowicz pytał o zmiany terminu rozgrywania Młodzieżowych Mistrzostw Polski
  Leszek Pętlicki wyjaśnił argumenty przeniesienia terminu zimowego na letni. Zarząd poddał temat do dyskusji na spotkaniu z uczestnikami (opiekunami) MDMP, które odbyło się 2 lipca w Dźwirzynie. Większość opowiedziała się za terminem letnim.

  - odbyły się wstępne rozmowy na temat współpracy pomiędzy PZWarc a PTW, Związek i PTW przygotują plan współpracy i decyzję podejmą na kolejnym posiedzeniu Zarządu.

  - Zarząd przyjął propozycje PTW o zmianę terminu rozgrywania MMP w roku 2007, termin rozgrywania MMP oraz Młodzieżowego PP 15 - 19 czerwiec 2007.

  - dyskusja na temat współzawodnictwa
  Zarząd zdecydował o prowadzeniu współzawodnictwa wg klasyfikacji medalowej i klasyfikacji punktowej. Za przygotowanie programu współzawodnictwa odpowiedzialni Leszek Pętlicki i Stanisław Markowski. Propozycja powinna ukazać się na kolejne posiedzenie Zarządu.

  - Jan Artymowicz zaproponował o założeniu na stronie forum dyskusyjnego z ograniczonym dostępem (tylko dla Członków Związku), każdy klub będzie miał swój login.

  - Zarząd zdecydował, że od przyszłego roku Finał MP i MP Kobiet będą rozgrywane w tym samym terminie.

  - Zarząd zobowiązał Marcina Grzesiak i Leszka Pętlickiego do przygotowanie regulaminu rozgrywek w warcabach „64” na bazie regulaminu FMJD w terminie do 31 sierpnia.

  - Jan Artymowicz zaproponował umieszczenia na stronie również kalendarza z imprezami regionalnymi.

Protokół napisał
Sylwester Flisikowski
sekretarz Polskiego Związku Warcabowego