Polski Związek Warcabowy

Federation Polonaise du Jeu de Dames

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/sourcerer/helper.php on line 145

Mistrzostwa Świata

groendaijlW Emmen trwają Mistrzostwa Świata. Do końca pozostały trzy rundy. Rewelacyjnie spisuje się siedemnastoletni Jan Groenendijk (za zdjęciu). Aktualnie to on właśnie jest głównym rywalem Georgiewa w walce o tytuł a nie jak tego się spodziewano R.Boomstra.
Groenedijk znakomicie rozpoczął turniej i po szóstej rundzie został samodzielnym liderem. Po porażce w rundzie ósmej w Boomstrą wydawało się że sytuacja wraca 'do normy' czyli Boomstra walczy o tytuł dla Holandii. Nastolatek z Waageingen w kolejnych rundach znalazł jednak sposób na pokonanie dwóch warcabistów z Afryki (pewnie pomógł wrześniowy wyjazd na mecze towarzyskie w Afryce) i nie tylko dogonił liderów, ale sam został liderem mając największą ilość zwycięstw. Dopiero wczoraj obrońca tytułu odskoczył na jeden punkt po wygranej z Sambem.
Trenerzy, instruktorzy klubowi i zawodnicy winni zwrócić uwagę nie tylko na partie, lecz również na zamieszczane na stronach turnieju[analizy partii]. Co prawda po holendersku, ale w XXI wieku nie stanowi to większego problemu. Prośba do młodych zawodników - korzystajcie z tych materiałów! Na pewno robią to wasi rywale z innych krajów!
Tegoroczne MŚ rozgrywane są z pulą nagród niemal cztery razy mniejszą niż dwa lata temu w Ufie. Od niepamiętnych dla piszącego ten tekst czasów, nie ma choćby najskromniejszego biuletynu turniejowego.
Trzeba chyba trzymać kciuki za holenderskich rywali Georgiewa?