• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Mateusz Niczyporuk najlepszy w Mistrzostwach Polski w warcabach 64-polowych!

W minionym tygodniu w gościnnym dla warcabistów Sępólnie Krajeńskim rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych (latająca warcaba). Mistrzem Polski 2016 został Mateusz Niczyporuk (UKS Roszada Lipno). Zremisował jedynie dwa mecze - z Filipem Kuczewskim oraz Magdą Pawłowską. Jest to trzeci tytuł Mateusza. Drugie miejsce zajął jego kolega klubowy, ubiegłoroczny złoty medalista - Filip Kuczewski (10 punktów). Brązowy krążek zawieszono na szyi Michała Janickiego, reprezentanta klubu UKS Struga Marki, który uzyskał 9 punktów.

Klasyfikacja kobiet przedstawia się następująco:
1. Magda Pawłowska (UKS Roszada Lipno),
2. Sylwia Krause (LUKS Gry Logiczne Wronki),
3. Szóstak Wiktoria (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie).

W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci klubu UKS Roszada Lipno.

W sobotę, 25 czerwca, odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego w warcabach klasycznych. Zwycięzcą tego turnieju został Michał Janicki.