Polski Związek Warcabowy

Federation Polonaise du Jeu de Dames

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nasze zawodniczki bez sukcesów w Izmirze

Bez sukcesów w Izmirze zakończyły swój udział reprezentantki naszego kraju Natalia Sadowska oraz Arleta Flisikowska w IX Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Izmirze.

W turnieju głównym Natalia zdobyła 10 punktów i zajęła X miejsce, a Arleta z 9 punktami była w mistrzostwach XXI. Podium należało do rosyjskich zawodniczek. Zwyciężyła Aygul Idrisova - 13 pkt., drugie miejsce zajęła Ksenia Nakhova - 12 pkt., trzecie Matrena Nogovitsyna - 12 pkt. W turnieju OPEN najlepszym okazał się Aleksiej Czyżow (Rosja).

W turnieju w grze aktywnej naszym zawodniczkom nie poszło lepiej. Natalia zdobyła 10 punktów i uplasowała się na V miejscu. Arleta zdobyła tylko 7 punktów i była XXII. Zwyciężyła Tamara Tansykkużyna (Rosja) - 13 pkt., druga była Natalia Szestakowa (Rosja) - 12 pkt., a trzecia Darja Fedorowicz (Białoruś) - 11 pkt. W turnieju OPEN najlepszy był Aleksander Szwarcman (Rosja).

W turnieju w grze błyskawicznej w decydującej o medalu partii Natalia Sadowska uległa Tamaże Tansykkużynie i z 9 punktami zajęła IX pozycję. Arleta uzyskała 7 punktów i była XIX. Zwyciężyła Matrena Nogowitsyna - 14 pkt, przed Darią Tkaczenko - 12 pkt i Natalią Szestakową - 10 pkt. W turnieju OPEN Ainur Szajbakow. Wszyscy reprezentują Rosję.

Na zakończenie rozegrany został turniej superblitza. Natalia Sadowska zdobyła 8 punktów i słabszym wartościowaniem przegrała medal ostatecznie plasując się na V miejscu. Arleta zdobyła 6 punktów i była XIV. A w turnieju zwyciężyła z kompletem punktów Matrena Nogowitsyna, przed Darią Tkaczenko - 12 pkt i Tamarą Tansykkużyną - 8 pkt. W turnieju OPEN Aleksiej Czyżow.

Więcej informacji na stronie organizatorów - ec2016.fmjd.org