Polski Związek Warcabowy

Federation Polonaise du Jeu de Dames

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Czwarta kolejka ligi holenderskiej 2016/2017

W czwartej kolejce rozgrywek Nationale Clubcompetitie KNDB 2016/2017 wszyscy uczestniczący Polacy swoje pojedynki zremisowali. Niestety nie doszedł do skutku debiut Damiana Reszki.

W Ereklasse Natalia Sadowska zremisowała z Heinem Meijerem, a jej MTB Hoogeveen uległo Apeldoorn 9:11. Dla MTB Hoogeveen była to niestety czwarta porażka i beniaminek Ereklasse zamyka ligową tabelę. W kolejnej rundzie 12 listopada zagrają z niepokonanym do tej pory WSDV. Liderem Ereklasse jest DV VBI Huissen.

W Hoofdklasse A Tomasz Miksa zremisował z Michelem Koopem. Jego zespół Witte van Moort 2 przegrał z Nijverdal 8:12 i zajmuje 7 pozycję w tabeli. Liderem jest zespół CTD Arnhem. W Hoofdklasse B zadebiutować miał Damian Reszka, lecz z powodu problemów ze zdrowiem nie dotarł do Holandii. Jego (i Łukasza) zespół CEMA/De Vaste Zet uległ Van Stigt Thans 2 9:11. Łukasz Kosobudzki w tej kolejce nie grał. Dla CEMA/De Vaste Zet była to druga porażka z rzędu. W ligowej tabeli zajmują 7 lokatę, a liderem z kompletem zwycięstw jest Dammend Tilburg.

W 2e klasse B grała Katarzyna Ptak, która swój pojedynek również zremisowała z Maikelem van den Esker, a jej zespół MTB Hoogeveen 3 przegrał z Eye-t Webdesign 6:14, które dzięki temu zwycięstwu zostało liderem 2e klasse B.

Więcej informacji na stronie Toernooibase.