Polski Związek Warcabowy

Federation Polonaise du Jeu de Dames

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

33. Komunikat KT PZWarc z dnia 30 grudnia 2007 za okres od 20 XI 2006 ("64" od 1 X 2006) - do 31 III 2007

Z ogromną satysfakcją informuję o zakończeniu prac nad kolejnym komunikatem. Ponad roczne zaległości zostały zredukowane do trzech kwartałów. W tym miejscu pragnę podziękować Marcinowi Grzesiakowi za możliwość częstych konsultacji oraz Leszkowi Stefankowi i Michałowi Sucheckiemu za pomoc we wprowadzenia zaległych partii. Dodatkowo dziękuję Panu Leszkowi za duże zaangażowanie, cenne uwagi i spostrzeżenia.

Z tym komunikatem kończy się już czas warcabowej abolicji, którą uzasadniłem w erracie do poprzedniego komunikatu. W turniejach rozliczanych od 1 kwietnia 2007 roku zawodnikom bez numerów ewidencyjnych nie będą liczone rankingi i nie będą nadawane kategorie i tytuły. Numer ewidencyjny będzie nadawany wraz z licencją. W związku z tym proszę o jak najszybsze uregulowanie formalności, aby nie tracić uzyskanego dorobku. Ten kto jeszcze przed zamknięciem 34.Komunikatu zdoła uregulować zaległe formalności będzie miał w drodze wyjątku zaliczone wyniki za okres 2007-04-01/2007-09-30, pozostali zgodnie z zapowiedzią nie zostaną uwzględnieni. To nie są nowe wymaganie, ale zaprzestanie odraczania wprowadzania zatwierdzonych postanowień. Licencje obowiązują od 1 stycznia 2007 roku, a nowy Kodeks Warcabowy zatwierdzono 24 lutego 2007 roku.

Sędziowie dzięki staraniom Zarządu PZWarc otrzymali nowe narzędzie pracy - program do obsługi turniejów warcabowych ChessArbiter Pro warcaby PL (v.3.08), który w pełni współpracuje z Centralnym Rejestrem. Oba programy opracował Adam Curyło z Zabrza. Dzięki tym programom udrożni się współpraca między sędziami i Komisja Techniczną PZWarc., która wciąż w moim odczuciu nie jest wystarczająca. Jakość jej widoczna jest w załączonym wykazie turniejów.

Ponawiam prośbę z poprzedniego komunikatu:

Sędziów, którzy nabyli program ChessArbiter, proszę aby w ramach testowania nowej wersji programu wprowadzili przy jego pomocy turnieje, które sędziowali w minionym okresie (od 1 kwietnia 2007). W znaczący sposób może to skrócić okres wyczekiwania na bieżącą obsługę turniejów. Osoby które w ten sposób zechcą współpracować, proszę o podanie nad czym pracują, abyśmy nie dublowali własnej pracy.

Przyszłoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski muszą już być obsługiwane przy pomocy programu ChessArbiter, jak i wszystkie turnieje z tempem rankingowym. Z chwilą nadrobienia zaległości inna forma rozliczenia turnieju nie będzie przyjmowana.

Centralny Rejestr (CR) można obejrzeć na stronie: www.chessarbiter.to.pl/ew_warcaby oraz www.warcaby.pl .

W Centralnym Rejestrze (CR) znajduje się 5876 warcabistów obojga płci (2007-12-30), z tego 604 otrzymało licencje (do 2007-11-21).

Integralną częścią komunikatu są załączniki:
- 33.Kom.KT PZWarc - TURNIEJE 100.xls
- 33.Kom.KT PZWarc - KATEGORIE 100.doc
- 33.Kom.KT PZWarc - TURNIEJE 64.xls
- 33.Kom.KT PZWarc - KATEGORIE 64.doc

W CR znajdują się listy rankingowe dotyczące tego komunikatu, natomiast dane ewidencyjne są w stałym uaktualnianiu, a wpisy historyczne dopisywane. Przed każdym turniejem można importować z niego uaktualnioną listę do jego obsługi.

Następny komunikat obejmie okres do 30 września 2007 i zostanie opublikowany jak najszybciej.

Do czasu powszechnego posługiwania się programem ChesArbiter korespondencję turniejową proszę wysyłać na dwa dresy, do Zarządu PZWarc i do KT PZwarc. W ten sposób dane zostaną zabezpieczone przez utratą z powodu nieprzewidywalnych okoliczności.

Wdzięczny będę za wszelkie uwagi, uzupełnienia, sprostowania i korekty. To tylko we wzajemnym kontakcie możliwość ewentualność błędów można zredukować do minimum.

Ze sportowym pozdrowieniem
Marek Ptak

Kontakt:
Marek Ptak
Ul. Łucznicza 62/165
71-472 Szczecin
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.